İçeriğe geç

Erzurum Eskişehir Arası Kaç KM

Erzurum Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Eskişehir arası kaç km? Erzurum Eskişehir arası kaç saat? Erzurum Eskişehir yol tarifi? Erzurum Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Eskişehir Arası Kaç KM

Erzurum Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 km’dir. Erzurum Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 918 km’dir.

Erzurum Eskişehir Arası Kaç KM

Erzurum Eskişehir Arası Kaç Saat

Erzurum Eskişehir arası kaç saat; Erzurum Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 918 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Erzurum Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1116 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 90 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.