İçeriğe geç

Eskişehir Elazığ Arası Kaç KM

Eskişehir Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Elazığ arası kaç km? Eskişehir Elazığ arası kaç saat? Eskişehir Elazığ yol tarifi? Eskişehir Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Elazığ Arası Kaç KM

Eskişehir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 972 km’dir. Eskişehir Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 760 km’dir.

Eskişehir Elazığ Arası Kaç KM

Eskişehir Elazığ Arası Kaç Saat

Eskişehir Elazığ arası kaç saat; Eskişehir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 972 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Eskişehir Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Eskişehir Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 760 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Eskişehir Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 972 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.