İçeriğe geç

Eskişehir Edirne Arası Kaç KM

Eskişehir Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Edirne arası kaç km? Eskişehir Edirne arası kaç saat? Eskişehir Edirne yol tarifi? Eskişehir Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Edirne Arası Kaç KM

Eskişehir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 km’dir. Eskişehir Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Eskişehir Edirne Arası Kaç KM

Eskişehir Edirne Arası Kaç Saat

Eskişehir Edirne arası kaç saat; Eskişehir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Eskişehir Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 542 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.