İçeriğe geç

Diyarbakır Eskişehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Eskişehir arası kaç km? Diyarbakır Eskişehir arası kaç saat? Diyarbakır Eskişehir yol tarifi? Diyarbakır Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Eskişehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 km’dir. Diyarbakır Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 864 km’dir.

Diyarbakır Eskişehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Eskişehir Arası Kaç Saat

Diyarbakır Eskişehir arası kaç saat; Diyarbakır Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Diyarbakır Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Diyarbakır Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 864 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Diyarbakır Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1177 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.