İçeriğe geç

Denizli Eskişehir Arası Kaç KM

Denizli Eskişehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Eskişehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Eskişehir arası kaç km? Denizli Eskişehir arası kaç saat? Denizli Eskişehir yol tarifi? Denizli Eskişehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Eskişehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Denizli Eskişehir Arası Kaç KM

Denizli Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 km’dir. Denizli Eskişehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 265 km’dir.

Denizli Eskişehir Arası Kaç KM

Denizli Eskişehir Arası Kaç Saat

Denizli Eskişehir arası kaç saat; Denizli Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Denizli Eskişehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Denizli Eskişehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 265 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Denizli Eskişehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Eskişehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 350 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Eskişehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Eskişehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.