Eskişehir Bolu Arası Kaç KM

Eskişehir Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Bolu arası kaç km? Eskişehir Bolu arası kaç saat? Eskişehir Bolu yol tarifi? Eskişehir Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Bolu Arası Kaç KM

Eskişehir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 218 km’dir. Eskişehir Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 142 km’dir.

Eskişehir Bolu Arası Kaç Saat

Eskişehir Bolu arası kaç saat; Eskişehir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 218 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 142 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 41 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

41 dakika

Eskişehir Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 218 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.