İçeriğe geç

Eskişehir Artvin Arası Kaç KM

Eskişehir Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Artvin arası kaç km? Eskişehir Artvin arası kaç saat? Eskişehir Artvin yol tarifi? Eskişehir Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS  koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Artvin Arası Kaç KM

Eskişehir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1287 km’dir. Eskişehir Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 963 km’dir.

Eskişehir Artvin Arası Kaç KM

Eskişehir Artvin Arası Kaç Saat

Eskişehir Artvin arası kaç saat; Eskişehir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1287 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 963 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Eskişehir Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1287 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.