İçeriğe geç

Eskişehir Ardahan Arası Kaç KM

Eskişehir Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Ardahan arası kaç km? Eskişehir Ardahan arası kaç saat? Eskişehir Ardahan yol tarifi? Eskişehir Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Ardahan Arası Kaç KM

Eskişehir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 km’dir. Eskişehir Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1042 km’dir.

Eskişehir Ardahan Arası Kaç KM

Eskişehir Ardahan Arası Kaç Saat

Eskişehir Ardahan arası kaç saat; Eskişehir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Eskişehir Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat sürmektedir. Eskişehir Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1042 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Eskişehir Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1338 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.