İçeriğe geç

Eskişehir Amasya Arası Kaç KM

Eskişehir Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Amasya arası kaç km? Eskişehir Amasya arası kaç saat? Eskişehir Amasya yol tarifi? Eskişehir Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Amasya Arası Kaç KM

Eskişehir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 km’dir. Eskişehir Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 463 km’dir.

Eskişehir Amasya Arası Kaç KM

Eskişehir Amasya Arası Kaç Saat

Eskişehir Amasya arası kaç saat; Eskişehir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Eskişehir Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 463 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Eskişehir Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 573 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 46 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.