İçeriğe geç

Eskişehir Aksaray Arası Kaç KM

Eskişehir Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Aksaray arası kaç km? Eskişehir Aksaray arası kaç saat? Eskişehir Aksaray yol tarifi? Eskişehir Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Aksaray Arası Kaç KM

Eskişehir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 km’dir. Eskişehir Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 341 km’dir.

Eskişehir Aksaray Arası Kaç KM

Eskişehir Aksaray Arası Kaç Saat

Eskişehir Aksaray arası kaç saat; Eskişehir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 341 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 407 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.