İçeriğe geç

Eskişehir Ağrı Arası Kaç KM

Eskişehir Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Ağrı arası kaç km? Eskişehir Ağrı arası kaç saat? Eskişehir Ağrı yol tarifi? Eskişehir Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Ağrı Arası Kaç KM

Eskişehir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1297 km’dir. Eskişehir Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1072 km’dir.

Eskişehir Ağrı Arası Kaç KM

Eskişehir Ağrı Arası Kaç Saat

Eskişehir Ağrı arası kaç saat; Eskişehir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1297 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1072 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Eskişehir Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1297 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 72 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 104 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.