İçeriğe geç

Eskişehir Afyon Arası Kaç KM

Eskişehir Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Afyon arası kaç km? Eskişehir Afyon arası kaç saat? Eskişehir Afyon yol tarifi? Eskişehir Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Afyon Arası Kaç KM

Eskişehir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 km’dir. Eskişehir Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 113 km’dir.

Eskişehir Afyon Arası Kaç KM

Eskişehir Afyon Arası Kaç Saat

Eskişehir Afyon arası kaç saat; Eskişehir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 113 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  39 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

39 dakika

Eskişehir Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 133 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 8 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.