İçeriğe geç

Eskipazar Yol Tarifi

Karabük Eskipazar yol tarifi; yazımızda öncelikle Eskipazar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskipazar’a nasıl gidilir? Eskipazar yol tarifi? Eskipazar yol haritası? Eskipazar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskipazar İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük’ün ilçesi olan Eskipazar, Karabük’ün yerleşim yerlerinden biridir. Eskipazar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 754 km2’dir. Eskipazar ilçesinin rakımı ise 748 m olarak hesaplanmıştır. Eskipazar ilçesinin Kuzeyinde Karabük Merkez, Yenice ve Ovacık, doğusunda Çankırı, batısında Bolu, Güneyinde ise Çankırı ve Bolu ilçeleri bulunmaktadır. Eskipazar ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eskipazar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eskipazar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.996 nüfusa sahiptir.

Eskipazar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eskipazar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eskipazar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eskipazar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskipazar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eskipazar’a Nasıl Gidilir? Eskipazar Yol Tarifi

Eskipazar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eskipazar’a gelebilirsiniz. Eskipazar karayolu ile Karabük şehir merkezine 38.3 km, İstanbul’a yaklaşık 370 km, Ankara’ya yaklaşık 189 km, İzmir’den ise yaklaşık 723 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karabük’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karabük demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eskipazar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.