İçeriğe geç

Eskil Yol Tarifi

Aksaray Eskil yol tarifi; yazımızda öncelikle Eskil şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskil’e nasıl gidilir? Eskil yol tarifi? Eskil yol haritası? Eskil İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskil İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray’ın ilçesi olan Eskil, Aksaray’ın yerleşim yerlerinden biridir. Eskil İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.701 km2’dir. Eskil ilçesinin rakımı ise 940 m olarak hesaplanmıştır. Eskil ilinin doğusunda Aksaray merkez, batısında Konya ilçeleri bulunmaktadır. Eskil ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eskil İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eskil ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 26.452 nüfusa sahiptir.

Eskil İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eskil Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eskil’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eskil Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskil’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eskil’e Nasıl Gidilir? Eskil Yol Tarifi

Eskil’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eskil’e gelebilirsiniz. Eskil karayolu ile Aksaray şehir merkezine 63,7 km, İstanbul’a yaklaşık 663 km, Ankara’ya yaklaşık 227 km, İzmir’den ise yaklaşık 654 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.