İçeriğe geç

Esenyurt Yol Tarifi

İstanbul Esenyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Esenyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Esenyurt’a nasıl gidilir? Esenyurt yol tarifi? Esenyurt yol haritası? Esenyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Esenyurt İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Esenyurt, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Esenyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 43 km2’dir. Esenyurt ilçesinin rakımı ise 126 m olarak hesaplanmıştır. Esenyurt ilçesinin Kuzeyinde Arnavutköy, doğusunda Avcılar ve Başakşehir, batısında Büyükçekmece, Güneyinde ise Beylikdüzü ilçeleri bulunmaktadır. Esenyurt ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Esenyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Esenyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 954.579 nüfusa sahiptir.

Esenyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Esenyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Esenyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Esenyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Esenyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Esenyurt’a Nasıl Gidilir? Esenyurt Yol Tarifi

Esenyurt’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Esenyurt’a gelebilirsiniz. Esenyurt karayolu ile İstanbul şehir merkezine 34.4 km, Bursa’ya yaklaşık 186 km, Ankara’ya yaklaşık 481 km, İzmir’den ise yaklaşık 510 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Esenyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Esenyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.