İçeriğe geç

Esenler Yol Tarifi

İstanbul Esenler yol tarifi; yazımızda öncelikle Esenler şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Esenler’e nasıl gidilir? Esenler yol tarifi? Esenler yol haritası? Esenler İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Esenler İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Esenler, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Esenler İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 19 km2’dir. Esenler ilçesinin rakımı ise 44 m olarak hesaplanmıştır. Esenler ilçesinin Kuzeyinde Sultangazi, doğusunda ise Bayrampaşa, batısında Başakşehir, Güneyinde ise Bağcılar ve Güngören ilçeleri bulunmaktadır. Esenler ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Esenler İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Esenler ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 450.344 nüfusa sahiptir.

Esenler İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Esenler Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Esenler’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Esenler Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Esenler’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Esenler’e Nasıl Gidilir? Esenler Yol Tarifi

Esenler’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Esenler’e gelebilirsiniz. Esenler karayolu ile İstanbul şehir merkezine 24.8 km, Bursa’ya yaklaşık 168 km, Ankara’ya yaklaşık 464 km, İzmir’den ise yaklaşık 492 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Esenler ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Esenler ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.