Erzurum Hasankale Arası Kaç KM

Erzurum Hasankale arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Hasankale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Hasankale arası kaç km? Erzurum Hasankale arası kaç saat? Erzurum Hasankale yol tarifi? Erzurum Hasankale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Hasankale İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ilinin yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 54′ 19.7964” Kuzey ve 41° 15′ 56.9628” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hasankale ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hasankale ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,134 km2dir. Hasankale ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 58′ 37.8480” Kuzey ve 41° 40′ 5.0736” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Hasankale Arası Kaç KM

Erzurum Hasankale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 km’dir.

Erzurum Hasankale Arası Kaç KM

Erzurum Hasankale Arası Kaç Saat

Erzurum Hasankale arası kaç saat; Erzurum Hasankale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Erzurum Hasankale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Erzurum Hasankale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Hasankale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 40 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Hasankale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Hasankale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hasankale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hasankale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.