İçeriğe geç

Erzurum Erzincan Arası Kaç KM

Erzurum Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Erzincan arası kaç km? Erzurum Erzincan arası kaç saat? Erzurum Erzincan yol tarifi? Erzurum Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS   koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km² ’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Erzincan Arası Kaç KM

Erzurum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 km’dir. Erzurum Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 153 km’dir.

Erzurum Erzincan Arası Kaç KM

Erzurum Erzincan Arası Kaç Saat

Erzurum Erzincan arası kaç saat; Erzurum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Erzurum Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzurum Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 153 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.