Erzurum Elazığ Arası Kaç KM

Erzurum Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Elazığ arası kaç km? Erzurum Elazığ arası kaç saat? Erzurum Elazığ yol tarifi? Erzurum Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Elazığ Arası Kaç KM

Erzurum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 km’dir. Erzurum Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Erzurum Elazığ Arası Kaç KM

Erzurum Elazığ Arası Kaç Saat

Erzurum Elazığ arası kaç saat; Erzurum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

47 dakika

Erzurum Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.