İçeriğe geç

Erzurum Edirne Arası Kaç KM

Erzurum Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Edirne arası kaç km? Erzurum Edirne arası kaç saat? Erzurum Edirne yol tarifi? Erzurum Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Edirne Arası Kaç KM

Erzurum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 km’dir. Erzurum Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1254 km’dir.

Erzurum Edirne Arası Kaç KM

Erzurum Edirne Arası Kaç Saat

Erzurum Edirne arası kaç saat; Erzurum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1254 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 10 dakika

Erzurum Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1471 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 81 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 118 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.