İçeriğe geç

Diyarbakır Erzurum Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Erzurum arası kaç km? Diyarbakır Erzurum arası kaç saat? Diyarbakır Erzurum yol tarifi? Diyarbakır Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Erzurum Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 km’dir. Diyarbakır Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 239 km’dir.

Diyarbakır Erzurum Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzurum Arası Kaç Saat

Diyarbakır Erzurum arası kaç saat; Diyarbakır Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 239 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Diyarbakır Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 319 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz