İçeriğe geç

Denizli Erzurum Arası Kaç KM

Denizli Erzurum arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Erzurum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Erzurum arası kaç km? Denizli Erzurum arası kaç saat? Denizli Erzurum yol tarifi? Denizli Erzurum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Erzurum İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Denizli Erzurum Arası Kaç KM

Denizli Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 km’dir. Denizli Erzurum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1075 km’dir.

Denizli Erzurum Arası Kaç KM

Denizli Erzurum Arası Kaç Saat

Denizli Erzurum arası kaç saat; Denizli Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Erzurum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Erzurum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1075 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Denizli Erzurum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Erzurum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1315 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 73 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 106 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Erzurum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Erzurum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.