İçeriğe geç

Erzurum Çorum Arası Kaç KM

Erzurum Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Çorum arası kaç km? Erzurum Çorum arası kaç saat? Erzurum Çorum yol tarifi? Erzurum Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K 41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS    koordinatlarıdır.

Erzurum Çorum Arası Kaç KM

Erzurum Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 km’dir. Erzurum Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 542 km’dir.

Erzurum Çorum Arası Kaç KM

Erzurum Çorum Arası Kaç Saat

Erzurum Çorum arası kaç saat; Erzurum Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Erzurum Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 542 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 14 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 14 dakika

Erzurum Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.