İçeriğe geç

Erzurum Çankırı Arası Kaç KM

Erzurum Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Çankırı arası kaç km? Erzurum Çankırı arası kaç saat? Erzurum Çankırı yol tarifi? Erzurum Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Çankırı Arası Kaç KM

Erzurum Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 km’dir. Erzurum Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 674 km’dir.

Erzurum Çankırı Arası Kaç KM

Erzurum Çankırı Arası Kaç Saat

Erzurum Çankırı arası kaç saat; Erzurum Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Erzurum Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 674 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 23 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 23 dakika

Erzurum Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 823 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 66 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.