Erzurum Burdur Arası Kaç KM

Erzurum Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Burdur arası kaç km? Erzurum Burdur arası kaç saat? Erzurum Burdur yol tarifi? Erzurum Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Burdur Arası Kaç KM

Erzurum Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 km’dir. Erzurum Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 983 km’dir.

İstanbul Adana Arası Kaç KM

Erzurum Burdur Arası Kaç Saat

Erzurum Burdur arası kaç saat; Erzurum Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 983 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 48 dakika

Erzurum Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1208 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.