İçeriğe geç

Erzurum Bolu Arası Kaç KM

Erzurum Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Bolu arası kaç km? Erzurum Bolu arası kaç saat? Erzurum Bolu yol tarifi? Erzurum Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Bolu Arası Kaç KM

Erzurum Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 971 km’dir. Erzurum Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 825 km’dir.

Erzurum Bolu Arası Kaç Saat

Erzurum Bolu arası kaç saat; Erzurum Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 971 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Erzurum Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Erzurum Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 825 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Erzurum Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 971 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.