Erzurum Bitlis Arası Kaç KM

Erzurum Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Bitlis arası kaç km? Erzurum Bitlis arası kaç saat? Erzurum Bitlis yol tarifi? Erzurum Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Bitlis Arası Kaç KM

Erzurum Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 km’dir. Erzurum Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 173 km’dir.

Erzurum Bitlis Arası Kaç Saat

Erzurum Bitlis arası kaç saat; Erzurum Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 173 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 308 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.