İçeriğe geç

Erzurum Bingöl Arası Kaç KM

Erzurum Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Bingöl arası kaç km? Erzurum Bingöl arası kaç saat? Erzurum Bingöl yol tarifi? Erzurum Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS   koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Bingöl Arası Kaç KM

Erzurum Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 km’dir. Erzurum Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 104 km’dir.

Erzurum Bingöl Arası Kaç Saat

Erzurum Bingöl arası kaç saat; Erzurum Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 104 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 38 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

38 dakika

Erzurum Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 149 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 12 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.