İçeriğe geç

Erzurum Bayburt Arası Kaç KM

Erzurum Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Bayburt arası kaç km? Erzurum Bayburt arası kaç saat? Erzurum Bayburt yol tarifi? Erzurum Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Bayburt Arası Kaç KM

Erzurum Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 125 km’dir. Erzurum Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 97 km’dir.

Erzurum Bayburt Arası Kaç Saat

Erzurum Bayburt arası kaç saat; Erzurum Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 125 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 97 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 37 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

37 dakika

Erzurum Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 125 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 11 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.