İçeriğe geç

Erzurum Bartın Arası Kaç KM


Erzurum Bartın arası kaç km;
yazımızda öncelikle Erzurum ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Bartın arası kaç km? Erzurum Bartın arası kaç saat? Erzurum Bartın yol tarifi? Erzurum Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS   koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km² ’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Bartın Arası Kaç KM

Erzurum Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 km’dir. Erzurum Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 777 km’dir.

Erzurum Bartın Arası Kaç Saat

Erzurum Bartın arası kaç saat; Erzurum Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 777 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Erzurum Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1016 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.