İçeriğe geç

Erzurum Balıkesir Arası Kaç KM

Erzurum Balıkesir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Balıkesir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Balıkesir arası kaç km? Erzurum Balıkesir arası kaç saat? Erzurum Balıkesir yol tarifi? Erzurum Balıkesir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Balıkesir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Balıkesir ili;

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Balıkesir ili yüzölçümü yaklaşık 14,272 km2’dir. Balıkesir ilinin coğrafi konumu ise 39°44′27″K 27°49′09″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Balıkesir Arası Kaç KM

Erzurum Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 km’dir. Erzurum Balıkesir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1158 km’dir.

Erzurum Balıkesir Arası Kaç KM

Erzurum Balıkesir Arası Kaç Saat

Erzurum Balıkesir arası kaç saat; Erzurum Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Balıkesir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Balıkesir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1158 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 2 dakika

Erzurum Balıkesir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Balıkesir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Balıkesir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Balıkesir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Balıkesir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Balıkesir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.