İçeriğe geç

Erzurum Aydın Arası Kaç KM

Erzurum Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Aydın arası kaç km? Erzurum Aydın arası kaç saat? Erzurum Aydın yol tarifi? Erzurum Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Marmara bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Aydın Arası Kaç KM

Erzurum Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 km’dir. Erzurum Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1133 km’dir.

Erzurum Aydın Arası Kaç KM

Erzurum Aydın Arası Kaç Saat

Erzurum Aydın arası kaç saat; Erzurum Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1133 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Erzurum Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1381 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.