İçeriğe geç

Erzurum Artvin Arası Kaç KM

Erzurum Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Artvin arası kaç km? Erzurum Artvin arası kaç saat? Erzurum Artvin yol tarifi? Erzurum Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Artvin Arası Kaç KM

Erzurum Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 km’dir. Erzurum Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 138 km’dir.

Erzurum Artvin Arası Kaç KM

Erzurum Artvin Arası Kaç Saat

Erzurum Artvin arası kaç saat; Erzurum Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Erzurum Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzurum Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 138 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Erzurum Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 176 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.