İçeriğe geç

Erzurum Ardahan Arası Kaç KM

Erzurum Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Ardahan arası kaç km? Erzurum Ardahan arası kaç saat? Erzurum Ardahan yol tarifi? Erzurum Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Ardahan Arası Kaç KM

Erzurum Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 km’dir. Erzurum Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 188 km’dir.

Erzurum Ardahan Arası Kaç KM

Erzurum Ardahan Arası Kaç Saat

Erzurum Ardahan arası kaç saat; Erzurum Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzurum Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 188 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 235 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 19 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.