İçeriğe geç

Erzurum Amasya Arası Kaç KM

Erzurum Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Amasya arası kaç km? Erzurum Amasya arası kaç saat? Erzurum Amasya yol tarifi? Erzurum Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Amasya Arası Kaç KM

Erzurum Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 km’dir. Erzurum Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 469 km’dir.

Erzurum Amasya Arası Kaç KM

Erzurum Amasya Arası Kaç Saat

Erzurum Amasya arası kaç saat; Erzurum Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzurum Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 469 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Erzurum Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 559 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.