İçeriğe geç

Erzurum Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Erzurum ilinin alan kodu ise 442 şeklindedir. Erzurum ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

442 Nerenin Alan Kodu?

Erzurum İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 442 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Erzurum Telefon Kodu, Erzurum ili

Erzurum ilçeleri, Erzurum ilinin alan olarak Türkiye’nin dördüncü en büyük ilimizdir. Coğrafi konumu ve tabiat şartları göz önünde bulundurulunca, önemli uygarlıkların ve medeniyetlerin merkez konumda olan yerleşimlere yakınlığı, Erzurum’un Anadaolu bölgesinde en eski yerleşim yerlerinden birisi olmasını sağlamıştır. Karaz, Pulur, Güzelova Höyük, ve Sos Höyük buluntuları gibi Erzurum’un İlk Tunç Çağı’ında Karaz Kültürünün merkez yerleşimi olduğunu bizlere göstermektedir. Erzurum ilinin ekonomisi ağırlıklı olarak hayvancılık sektörü görülmektedir. Sanayi sektöründe yeni gelişmeler söz konusudur. Tarım sektörü görülmekte fakat hayvancılık daha önce gelmektedir çünkü iklim şartları tarım ürünlerini etkilemektedir. Erzurum ilinin 2020 TÜİK verisine göre 758.279 nüfusa sahip ilimizdir. Erzurum ilinde yirmi tane ilçe bulunmaktadır.

Erzurum ilinin yüz ölçümü 25,355 km2’dir. Erzurum ilini coğrafi konumu ise 39° 54′ 19.7964” Kuzey ve 41° 15′ 56.9628” Doğu gps koordinatlarıdır.

Erzurum Alan Kodu
Erzurum Alan Kodu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…