İçeriğe geç

Erzurum Aksaray Arası Kaç KM

Erzurum Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Aksaray arası kaç km? Erzurum Aksaray arası kaç saat? Erzurum Aksaray yol tarifi? Erzurum Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Aksaray Arası Kaç KM

Erzurum Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 km’dir. Erzurum Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 648 km’dir.

Erzurum Aksaray Arası Kaç KM

Erzurum Aksaray Arası Kaç Saat

Erzurum Aksaray arası kaç saat; Erzurum Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Erzurum Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 648 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Erzurum Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.