İçeriğe geç

Erzurum Ağrı Arası Kaç KM

Erzurum Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Ağrı arası kaç km? Erzurum Ağrı arası kaç saat? Erzurum Ağrı yol tarifi? Erzurum Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Ağrı Arası Kaç KM

Erzurum Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 199 km’dir. Erzurum Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 154 km’dir.

Erzurum Ağrı Arası Kaç KM

Erzurum Ağrı Arası Kaç Saat

Erzurum Ağrı arası kaç saat; Erzurum Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 199 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Erzurum Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 154 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

45 dakika

Erzurum Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 199 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.