İçeriğe geç

Erzincan Yol Tarifi

Erzincan yol tarifi; yazımızda öncelikle Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan’a nasıl gidilir? Erzincan yol tarifi? Erzincan yol haritası? Erzincan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yetmişinci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır. Erzincan ilinin Kuzeyinde Giresun, Gümüşhane, Bayburt doğusunda ise Erzurum, batısında Sivas, Güneyinde ise Tunceli illeri bulunmaktadır. Erzincan ili Karasal iklimine sahiptir. Erzincan ülkemizde turizmin önemli noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erzincan ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 234.747 nüfusa sahiptir.

Erzincan ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Erzincan’a Nasıl Gidilir? 

Erzincan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erzincan’a gelebilirsiniz. Erzincan karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1042 km, Ankara’ya yaklaşık 679 km, İzmir’den ise yaklaşık 1395 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Erzincan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erzincan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erzincan İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Erzincan iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Erzincan ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Erzincan İlçeleri

  • Erzincan (il merkezi)
  • Çayırlı
  • İliç
  • Kemah
  • Kemaliye
  • Otlukbeli
  • Refahiye
  • Tercan
  • Üzümlü