İçeriğe geç

Erzincan Merkez Yol Tarifi

Erzincan Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Erzincan Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Merkez’e nasıl gidilir? Erzincan Merkez yol tarifi? Erzincan Merkez yol haritası? Erzincan Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan’ın ilçesi olan Erzincan Merkez, Erzincan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Erzincan Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.521 km2’dir. Erzincan Merkez ilçesinin rakımı ise 1.216 m olarak hesaplanmıştır. Erzincan Merkez ilinin Kuzeyinde Gümüşhane, doğusunda ise Üzümlü ve Çayırlı, batısında Kemah, Güneyinde ise Tunceli ilçeleri bulunmaktadır. Erzincan Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erzincan Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erzincan Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 161.191 nüfusa sahiptir.

Erzincan Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erzincan Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erzincan Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erzincan Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erzincan Merkez’e Nasıl Gidilir? Erzincan Merkez Yol Tarifi

Erzincan Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erzincan Merkez’e gelebilirsiniz. Erzincan Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.047 km, Ankara’ya yaklaşık 684 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.400 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzincan Şehir Merkezinde yer alan Erzincan Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzincan Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erzincan Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzincan’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzincan demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erzincan Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.