İçeriğe geç

Elazığ Erzincan Arası Kaç KM

Elazığ Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Erzincan arası kaç km? Elazığ Erzincan arası kaç saat? Elazığ Erzincan yol tarifi? Elazığ Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Erzincan Arası Kaç KM

Elazığ Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 km’dir. Elazığ Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 122 km’dir.

Elazığ Erzincan Arası Kaç KM

Elazığ Erzincan Arası Kaç Saat

Elazığ Erzincan arası kaç saat; Elazığ Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Elazığ Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Elazığ Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 122 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

40 dakika

Elazığ Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 265 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.