İçeriğe geç

Diyarbakır Erzincan Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Erzincan arası kaç km? Diyarbakır Erzincan arası kaç saat? Diyarbakır Erzincan yol tarifi? Diyarbakır Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Erzincan Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 km’dir. Diyarbakır Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 213 km’dir.

Diyarbakır Erzincan Arası Kaç KM

Diyarbakır Erzincan Arası Kaç Saat

Diyarbakır Erzincan arası kaç saat; Diyarbakır Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Diyarbakır Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Diyarbakır Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 213 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

46 dakika

Diyarbakır Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 363 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.