İçeriğe geç

Çorum Erzincan Arası Kaç KM

Çorum Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Erzincan arası kaç km? Çorum Erzincan arası kaç saat? Çorum Erzincan yol tarifi? Çorum Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Çorum Erzincan Arası Kaç KM

Çorum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 km’dir. Çorum Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Çorum Erzincan Arası Kaç KM

Çorum Erzincan Arası Kaç Saat

Çorum Erzincan arası kaç saat; Çorum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Çorum Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Çorum Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Çorum Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 460 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.