İçeriğe geç

Çankırı Erzincan Arası Kaç KM

Çankırı Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Erzincan arası kaç km? Çankırı Erzincan arası kaç saat? Çankırı Erzincan yol tarifi? Çankırı Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Erzincan Arası Kaç KM

Çankırı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 km’dir. Çankırı Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 509 km’dir.

Çankırı Erzincan Arası Kaç KM

Çankırı Erzincan Arası Kaç Saat

Çankırı Erzincan arası kaç saat; Çankırı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Çankırı Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 509 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Çankırı Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.