Bitlis Erzincan Arası Kaç KM

Bitlis Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Erzincan arası kaç km? Bitlis Erzincan arası kaç saat? Bitlis Erzincan yol tarifi? Bitlis Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Erzincan Arası Kaç KM

Bitlis Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 km’dir. Bitlis Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 282 km’dir.

Bitlis Erzincan Arası Kaç Saat

Bitlis Erzincan arası kaç saat; Bitlis Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 282 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

52 dakika

Bitlis Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 374 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.