İçeriğe geç

Bingöl Erzincan Arası Kaç KM

Bingöl Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Erzincan arası kaç km? Bingöl Erzincan arası kaç saat? Bingöl Erzincan yol tarifi? Bingöl Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Erzincan Arası Kaç KM

Bingöl Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 km’dir. Bingöl Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 130 km’dir.

Bingöl Erzincan Arası Kaç Saat

Bingöl Erzincan arası kaç saat; Bingöl Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 130 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Bingöl Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.