İçeriğe geç

Erzin Yol Tarifi

Hatay Erzin yol tarifi; yazımızda öncelikle Erzin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzin’e nasıl gidilir? Erzin yol tarifi? Erzin yol haritası? Erzin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzin İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Erzin, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Erzin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 258 km2’dir. Erzin ilçesinin rakımı ise 172 m olarak hesaplanmıştır. Erzin ilinin Kuzeyinde Osmaniye, Güneyinde ise Dörtyol ilçeleri bulunmaktadır. Erzin ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erzin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erzin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.463 nüfusa sahiptir.

Erzin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Erzin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Erzin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Erzin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Erzin’e Nasıl Gidilir? Erzin Yol Tarifi

Erzin’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Erzin’e gelebilirsiniz. Erzin karayolu ile Hatay şehir merkezine 92.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.009 km, Ankara’ya yaklaşık 573 km, İzmir’den ise yaklaşık 988 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erzin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Erzin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.