İçeriğe geç

Erzin Mahalleleri

Erzin İlçesi

Erzin mahalleleri, Erzin ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz altmış dokuzuncu en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Erzin, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Erzin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 258 km2’dir. Erzin ilçesinin rakımı ise 172 m olarak hesaplanmıştır. Erzin ilinin Kuzeyinde Osmaniye, Güneyinde ise Dörtyol ilçeleri bulunmaktadır. Erzin ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Erzin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Erzin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 41.769 nüfusa sahiptir.

Erzin ilçesini coğrafi konumu ise 36° 57′ 13.8168” Kuzey ve 36° 12′ 18.8316” Doğu gps koordinatlarıdır.

Erzin Mahalleleri

Erzin ilçesinin 20 mahallesi bulunmaktadır. Erzin ilçesinin 10 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Erzin mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Bahçelievler mahallesi, Mahmutlu mahallesi ve Hürriyet mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Aşağı Burnaz mahallesi, Gökgöl mahallesi ve Kuyuluk mahalleleridir.

Erzin mahalle haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

ERZİN MAHALLELERİ

 1. Aşağıburnaz Mah.
 2. Bahçelievler Mah.
 3. Başlamış Mah.
 4. Cumhuriyet Mah.
 5. Gökdere Mah.
 6. Gökgöl Mah.
 7. Hürriyet Mah.
 8. İsali Mah.
 9. İstiklal Mah.
 10. Karamustafalı Mah.
 11. Kızlarçayı Mah.
 12. Kuyuluk Mah.
 13. Mahmutlu Mah.
 14. Mustafalı Mah.
 15. Şükrü Paşa Mah.
 16. Turunçlu Mah.
 17. Yeni Mah.
 18. Yeşiltepe Mah.
 19. Yoncadüzü Mah.
 20. Yukarıburnaz Mah.

Erzin Tarihi ve Gezilecek Yerler

Erzin mahalleleri İsos Harabeleri, Epiphaneia, Epiphaneia Hamamı, Burnaz Plajı, Antik Liman, Erzin İçmeleri, Ilıca Kaplıcaları, Karagöl Ve Karagöl Yaylası Ve Şirinsu gibi yerler bulunmaktadır. Hatay ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Erzin Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Hassa Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…