İçeriğe geç

Eruh Yol Tarifi

Siirt Eruh yol tarifi; yazımızda öncelikle Eruh şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eruh’a nasıl gidilir? Eruh yol tarifi? Eruh yol haritası? Eruh İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eruh İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt’in ilçesi olan Eruh, Siirt’in yerleşim yerlerinden biridir. Eruh İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.061 km2’dir. Eruh ilçesinin rakımı ise 1.164 m olarak hesaplanmıştır. Eruh ilçesinin Kuzeyinde Aydınlar, Şirvan ve Pervari, doğusunda Pervari, batısında Siirt Merkez ve Kurtalan, Güneyinde ise Şırnak, Mardin ve Batman ilçeleri bulunmaktadır. Eruh ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Eruh İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Eruh ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 18.931 nüfusa sahiptir.

Eruh İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Eruh Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Eruh’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Eruh Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eruh’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Eruh’a Nasıl Gidilir? Eruh Yol Tarifi

Eruh’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Eruh’a gelebilirsiniz. Eruh karayolu ile Siirt şehir merkezine 57.7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.663 km, Ankara’ya yaklaşık 1.124 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.635 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Siirt Şehir Merkezinde yer alan Siirt Havalimanı’na gidebilirsiniz. Siirt Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eruh ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Siirt’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Siirt demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Eruh ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.