İçeriğe geç

Ermenek Yol Tarifi

Karaman Ermenek yol tarifi; yazımızda öncelikle Ermenek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ermenek’e nasıl gidilir? Ermenek yol tarifi? Ermenek yol haritası? Ermenek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ermenek İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman’ın ilçesi olan Ermenek, Karaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ermenek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.242 km2’dir. Ermenek ilçesinin rakımı ise 1.282 m olarak hesaplanmıştır. Ermenek ilçesinin Kuzeyinde Konya, Sarıveliler ve Karaman Merkez, doğusunda ve güneyinde Mersin, batısında Başyayla ve Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Ermenek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ermenek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ermenek ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 28.417 nüfusa sahiptir.

Ermenek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ermenek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ermenek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ermenek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ermenek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ermenek’e Nasıl Gidilir? Ermenek Yol Tarifi

Ermenek’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ermenek’e gelebilirsiniz. Ermenek karayolu ile Karaman şehir merkezine 156 km, İstanbul’a yaklaşık 903 km, Ankara’ya yaklaşık 468 km, İzmir’den ise yaklaşık 758 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Karaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Karaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ermenek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.